Jak wybrać rolety rzymskie?

Jak wybrać rolety rzymskie?

Rolety rzymskie można spotkać w polskich domach coraz częściej. To świetny sposób na metamorfozę każdego wnętrza, dlatego przy ich wyborze zwrócić należy uwagę na przeznaczenie i charakter pomieszczenia. Rolety to także bardzo funkcjonalny element, który – właściwie dobrany – zapewni komfort podczas wypoczynku. Dekoria.pl podpowiada, na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet rzymskich.

Dzięki roletom czujemy się bezpieczniejsi. Rolety rzymskie w oknach to najlepszy sposób, by chronić się przed ciekawskimi spojrzeniami. Oprócz ochrony domowego ogniska nie można zapomnieć o jego odpowiednim wystroju.

Rolety rzymskie – najlepsza dekoracja okien

Rolety rzymskie od Dekoria.pl mają bardzo dekoracyjny charakter – lekkie, zwiewne materiały, ogromny wybór kolorów i wzorów oraz ozdobne wykończenia w efektowny sposób przystroją okna we wszystkich pomieszczeniach. Rolety są dostępne z trzema rodzajami wykończeń: bez falbany, z falbaną z falą i z falbaną prostą.

Roleta rzymska, kolekcja Cotton Panama, aranżacja Dekoria
Roleta rzymska, kolekcja Cotton Panama, aranżacja Dekoria

Rolety rzymskie w salonie

Odpowiednia dekoracja okien na pewno podkreśli walory salonu lub pokoju dziennego. Rolety rzymskie sprawiają wrażenie bardziej eleganckich niż te zwijane. Mogą pełnić funkcję zasłony lub firany (w zależności od wybranej tkaniny). Rolety duo zaś mogą odgrywać podwójną rolę – są bowiem połączeniem rolety firanowej i zaciemniającej.

W ogólnodostępnym pokoju, w którym przyjmuje się gości, ważne jest, aby zbalansować odpowiednio natężenie światła. Salon nie może być miejscem ponurym, ciemnym, o sennym nastroju. Z drugiej zaś strony – nadmiar światła, zwłaszcza w lecie, gdy słońce grzeje, również nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Właśnie z tego powodu należy dobrać odpowiednie rolety. Nie mogą być zbyt ciemne ani półprzezroczyste, ponieważ nie ochronią nas przed prażącym słońcem.

Roleta rzymska, kolekcja Mirella, aranżacja Dekoria
Roleta rzymska, kolekcja Mirella, aranżacja Dekoria

Czy rolety rzymskie można zawiesić w sypialni?

Rolety rzymskie sprawdzą się również w sypialni. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni materiał, który nie będzie przepuszczał światła. Po pierwsze zwróćmy uwagę na jego kolor. Barwy jaśniejsze przepuszczają 30% więcej światła niż ciemne. Po drugie – na grubość tkaniny. Materiały zwiewne, półprzezroczyste nie chronią przed promieniami słonecznymi w takim stopniu jak grubsze, bawełniane.

Roleta rzymska Capri, tkanina Quardo, aranżacja Dekoria
Roleta rzymska Capri, tkanina Quardo, aranżacja Dekoria

Najlepiej jednak wybrać rolety rzymskie zaciemniające z oferty Dekoria.pl. Wykonane są ze specjalnego materiału typu blackout, który zatrzymuje aż 95% światła niż te tradycyjne. W ofercie sklepu Dekoria.pl dostępne są aż w kilkunastu kolorach.

Roleta rzymska odmieni każde wnętrze

Najróżniejsze wzory, w jakich występują rolety rzymskie, pozwalają przystroić nimi okna we właściwie każdym pomieszczeniu, również w pokoju dziecięcym. Motywy baśniowe, takie jak wesołe kreciki i wróżki, z pewnością rozweselą sypialnię niejednego malucha.

Rolety rzymskie, tkanina Comics, aranżacja Dekoria

Rolety rzymskie, tkanina Comics, aranżacja Dekoria

Dekoria.pl przygotowała również kolekcję Christmas, czyli tkaniny ze świątecznymi wzorami. W ten sposób – zmieniając jedynie rolety – jesteśmy w stanie niewielkim kosztem stworzyć odpowiednią, świąteczną atmosferę w naszym domu.

Jaki materiał wybrać?

Na rolety rzymskie nadaje się większość materiałów – od syntetycznych aż po naturalne, takie jak bawełna czy len. Najważniejsze, aby nie były one zbyt ciężkie i sztywne, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na wygląd rolety (będzie się po prostu gorzej układać).

Roleta rzymska Verona, tkanina Victoria, aranżacja Dekoria
Roleta rzymska Verona, tkanina Victoria, aranżacja Dekoria

Brak ocen

Oceń ten artykuł

źródło

admin