4 sposoby na dekorację ściany – jak urozmaicić aranżację wnętrza?

Dekorowanie ścian w salonie i innych pokojach to częsta praktyka w polskich domach. Jak wynika z raportu Homebook (2016), aż 57% Polaków wiesza na swoich ścianach obrazy. Wykorzystuje się także elementy drewniane, ceglane detale i szklane dekoracje pod różnymi postaciami. Jakie modne dodatki do wnętrz są pożądane na ścianach w tym roku? Sprawdzamy! 

Podstawową zasadą aranżacji salonu jest spójność. Wszystkie elementy wystroju wnętrza powinny ze sobą współgrać, nawet jeśli powstały z dość odległych inspiracji. Idąc tym tropem, przy wyborze dekoracji ściennych należy wyjść od ogólnej stylistyki wnętrza. Przedstawiamy 4 sposoby na urozmaicenie ścian w pomieszczeniu, które odpowiadają odmiennym stylom aranżacyjnym.

1. Zegar ścienny – połącz hygge ze stylem marynarskim
W ostatnim czasie hitem wnętrzarskim okazała się koncepcja skandynawska – hygge. Popularna idea podkreśla potrzebę celebrowania chwil spędzonych w rodzinnym gronie i udoskonalanie przestrzeni tak, by sprawiała jak najwięcej radości. Sposoby na to wewnętrzne szczęście są różne – najczęściej przywoływano pozytywne oddziaływanie miękkich tkanin czy nastrojowego światła i zapachu świec. We wnętrzu w stylu hygge powinno być jednak przede wszystkim przytulnie, dlatego puste ściany to pierwszy grzech przeciwko hygge! Jak je wypełnić?

W ciepłych przestrzeniach urządzonych w stylu hygge sprawdzą się zegary wiszące inspirowane naturą – drewnem, sznurkiem czy trawą morską. Takie detale nawiązujące designem do stylu rustykalnego i marynarskiego możesz znaleźć w sklepie Dekoria.pl. Spójrz na przykład na okrągły zegar Hampton inspirowany nadmorskim designem z filmu „Lepiej późno niż później”.

Przeczytaj także: Elegancka willa w nadmorskim stylu może być Twoja dzięki stylowi hampton.

Dekoria.pl, zegar Hampton
Dekoria.pl, zegar Hampton
Dekoria.pl, aranżacja przedpokoju
Dekoria.pl, aranżacja przedpokoju
Dekoria.pl, półka Hexagon
Dekoria.pl, półka Hexagon
Dekoria.pl, półka Hexagon2
Dekoria.pl, półka Hexagon

2. Obraz lub ramka – styl amerykański w salonie dzięki metalowym dodatkom
Aranżacja Twojego salonu została wykonana w estetyce nowojorskiej? Z pewnością wystrój wnętrza charakteryzuje się zatem eklektyzmem. Styl amerykański to bowiem mieszanka wykwintnych elementów rodem z XVIII-wiecznej Anglii w połączeniu z metalicznym chłodem dodatków podkreślających nowoczesny luksus przestrzeni.

Właśnie tę ostatnią inspirację warto przemycić w dodatkach i mniejszych elementach aranżacji. Ściany w salonie i przedpokoju mogą więc urozmaicić obrazy i zdjęcia w modnych metalicznych ramach. Jedną z dostępnych dekoracji są obrazy z wizerunkami gwiazdy kina – chociażby obraz Audrey Hepburn od Dekoria.pl. Srebrna lustrzana rama świetnie eksponuje kadr z filmu „Śniadanie u Tiffany’ego”. Oglądałaś?

Dekoria.pl, obraz Audrey Hepburn
Dekoria.pl, obraz Audrey Hepburn
Dekoria.pl, obraz John Travolta
Dekoria.pl, obraz John Travolta

3. Lustereczko, powiedz przecie, czyli uzupełnij egzotyczną aranżację sypialni

Marzą Ci się egzotyczne wyprawy do fascynującej kultury Kenii? Chciałabyś poznać religie Azji Południowej? A może z chęcią wybrałabyś się do Maroko? Zanim ziścisz te plany, przygotuj wyjątkową aranżację swojego wnętrza w stylu egzotycznym. Takie wyraziste koncepcje wnętrzarskie wymagają umieszczenia wielu dekoracji, także na ścianach.

Poza wiszącymi bębnami, tamburynami czy nawet zwierzęcymi skórami dobrym pomysłem na urozmaicenie pustej ściany jest wyjątkowe lustro o charakterystycznym designie. W aranżacji w stylu afrykańskim sprawdzą się przede wszystkim ramy z ciemnego egzotycznego drewna. Wybierz na przykład lustro okrągłe Wood wykonane z drewna tekowego o mahoniowym odcieniu. Warto zwrócić uwagę na design ramy do lustra – widoczne usłojenie i lekkie pęknięcia w ramie podkreślają jej autentyzm.

Dekoria.pl, aranżacja Brooklyn
Dekoria.pl, aranżacja Brooklyn
Dekoria.pl, lustro okrągłe Wood
Dekoria.pl, lustro okrągłe Wood

Jeśli wolisz jaśniejsze odcienie drewna, zdecyduj się na lustro Sophia o ramie z naturalnego drewna. Ciekawe zdobienia we florystyczne kształty okażą się świetnym uzupełnieniem nie tylko aranżacji w stylu Dalekiego Wschodu lub też we wnętrzach o estetyce greckiej i rzymskiej. Więcej egzotycznych dodatków znajdziesz w artykule na blogu Dekoria.pl.

Dekoria.pl, lustro Sophie
Dekoria.pl, lustro Sophie
Dekoria.pl, lampa ścienna Matahari
Dekoria.pl, lampa ścienna Matahari

4. Inne dekoracje – eksperymentuj ze stylem industrialnym we wnętrzach
Wnętrza urządzone w całości w stylu industrialnym bywają przytłaczające. Ciężkie, marmurowe lub ceglane ściany, wykorzystanie barw takich jak szarości, beże i czerń oraz ograniczony dostęp do światła słonecznego przez niektóre osoby będą odbierane jako mało pozytywne. Jeśli intryguje Cię jednak styl loftowy, wykorzystaj go w dodatkach, które powiesisz na ścianie.

Możesz wybrać na przykład dekoracje w kształcie maszyn, chociażby śmigła (dekoracja śmigło od Dekoria.pl). Szare wykończenie i bezpośrednie nawiązanie do wytworów przemysłowych wprowadzą do mieszkania klimat loftu. Innym pomysłem jest doświetlenie wnętrza za sprawą industrialnej lampki, którą zawiesza się na kablu, tak jak w przypadku lampki Worker. Najlepiej powiesić ją blisko fotela tak, by opierała się o ścianę.

Dekoria.pl, dekoracja śmigło
Dekoria.pl, dekoracja śmigło
Dekoria.pl, lampa Worker
Dekoria.pl, lampa Worker

Jeszcze więcej pomysłów na dekoracje do domu – nie tylko na ścianę – znajdziesz na blogu Dekoria.pl.

Brak ocen

Oceń ten artykuł

źródło

admin