Ceramika, faktura, zieleń oraz inne popularne tego roku trendy

Co roku pojawiają się nowe inspirujące trendy dostarczające całą masę pomysłów na odświeżenie wnętrz naszych mieszkań. Obecnie prym wiodą kolor zielony we wszystkich swoich odcieniach, dekoracje wykonane z klasycznej ceramiki oraz nietypowe faktury, wprowadzające do pozornie zwykłych aranżacji intrygującą nutkę. Jak w prosty sposób wprowadzić te trendy do naszych domów?

W tym roku króluje kilka ciekawych trendów dekoratorskich. Pierwszy z nich to rosnąca popularność koloru zielonego, który szczególnie chętnie wykorzystywany jest na tkaninach, roletach oraz pościeli. Kolejny to ceramika oraz jej wykorzystanie w przedmiotach codziennego użytku. Wypada również wspomnieć o zainteresowaniu nietypowymi fakturami powierzchni, których pojawienie się nadaje zwykłym elementom wystroju nowy wymiar.

Kojąca moc zieleni

Zielony to pozytywny kolor, powszechnie kojarzony z naturą czy wewnętrzną równowagą. Już samo spoglądanie nań ma dla nas kojący efekty. Nic dziwnego więc, że tak chętnie wykorzystywany jest obecnie przy dekorowaniu wnętrz. Jego użycie możemy rozważyć przy okazji urozmaicania naszego domu roletami rzymskimi, czyli jednym z najpopularniejszych rozwiązań tego sezonu. Ich urok polega na tym, że nawet po zwinięciu wyglądają bardzo estetycznie, przez co zbędne jest dokładanie dodatkowych zasłon czy firanek. Kojącą zieleń możemy też łatwo wprowadzić, przyozdabiając np. meble ozdobnymi tkaninami w tym kolorze. Innym świetnym zastosowaniem tkanin jest wykonanie własnoręcznej „powłoczki” na abażur. Wreszcie, nie zapominajmy o miejscu, w którym zbawienny efekt koloru zielonego na naszą psychikę ma szczególne znaczenie — sypialni. Wprowadzając tu zieleń w postaci pościeli, poszewek na kołdrę bądź poduszki, sprawimy, że stanie się ona jeszcze przytulniejsza niż dotychczas. Eksperymentując z tym kolorem, pamiętajmy jednak, że łatwo go nadużyć, sprawiając, że wnętrze stanie się zwyczajnie nudne. Dlatego też warto urozmaicić naszą przygodę z tą barwą o popularne w tym sezonie kwieciste motywy.

Ceramiczne detale

Dekoria.pl, przyprawniki na sól i pieprz, przyprawniki na oliwę i ocet, pojemnik na wykałaczki seria Studio
Dekoria.pl, przyprawniki na sól i pieprz, przyprawniki na oliwę i ocet, pojemnik na wykałaczki seria Studio

Ceramika zawsze była popularnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o ozdabianie domowego zakątku, ale w tym roku zasługuje na szczególną uwagę dzięki temu, że znakomicie współgra z popularnym w tym sezonie kolorem szarym. Jeśli chcemy, aby w naszym domu zagościły modne szarności, nie musimy od razu np. wymieniać całej zastawy — wystarczy zaledwie kilka subtelnych modyfikacji, by urozmaicić kompozycję wnętrza. Przykładowo, do naszego zestawu trafić mogą ceramiczne kieliszki na jajko Heart Grey, którym towarzyszyć będą szare przyprawniki na sól oraz pieprz z serii Studio. To pozornie subtelne zmiany, które mogą znacznie odświeżyć całą kompozycję jadalni czy kuchni.

Zaintryguj plecionką

Dekoria.pl, chodnik pleciony sznurkowy
Dekoria.pl, chodnik pleciony sznurkowy

Innym ciekawym trendem, na który warto zwrócić uwagę, jest mieszanie różnych wzorów, powierzchni oraz faktur. Z tego względu zainteresowaniem cieszą się artykuły plecione. Wystarczy położyć na podłodze wzorzysty, kolorowy sznurkowy chodnik pleciony, a dzięki temu od razu nadamy wnętrzu nieco ekspresji. Inną ciekawą propozycją jest niebieski kosz zygzak wykonany z kory bananowca.

W tym roku zachęcani jesteśmy do kreatywnego mieszania kolorów, materiałów wzorów oraz faktur. Wśród nich zaś dominują takie motywy, jak kolor zielony, szary czy brązowy, ceramika oraz przedmioty o nietypowych, intrygujących fakturach. Łącząc je, możemy stworzyć przykuwającą oko mieszankę stylów, która urzeknie zarówno nas, jak i naszych gości.

Brak ocen

Oceń ten artykuł

źródło

admin